AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Haberler

Asure
20 Aug 2021


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE
 

"partiler üstü Alevi parlamento grubu" kurulması için çalışmalar başlatıldı.

28 Oct 2015


 

 İngilizcesi All-Parti parliamentary group (APPG), Türkçesi ile Partiler üstü Meclis grubu olarak adlandırılan, "partiler üstü Alevi parlamento grubu" kurulması için çalışmalar başlatıldı.
İngiltere'nin başkenti Londra'da parlamento binasında gerçekleştirilen Alevilik grubu kuruluş çalışmalarına İngiltere İşçi Partisi Londra milletvekili Joan Ryan öncülük ediyor.
Britanya Alevi Federasyonu başkanı İsrafil Erbil, Londra  Enfield belediye Meclis üyeleri Nesimi Erbil, Suna Hurman, Güney Doğan, Haydar Ulus'un yanısıra Britanya Alevi Federasyonu yöneticileri katıldı.  

 
İngiltere parlamentosu partiler üstü grupların, İngiliz parlamentosu tarafından belirtilen kurallara uygun olması gerekiyor. İngiliz parlamentosu tarafından yapılan  kayıt işleminin ardından karar, parlamentonun internet sitesi tarafından duyurulur. Partiler üstü grupların mali ve diğer bilgilerinin yeraldığı parlamento sayfaları her altı ayda bir olarak güncellenir. İngiltere'de kurulan partiler üstü Alevilik grubu önümüzdeki günlerde kamu oyuna duyurulacaktır.
İngiltere parlamenter yapısına gore kurulan partiler üstü gruplar çok geniş bir yelpazeye sahip olmakla birlikte, konu ve içerikleri açısından zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Partiler üstü grupları oluşturan milletvekilleri ve lordlar'a parlamento dışındaki kişi ve kuruluşlar ile kendi grupları hakkında çalışma yürütmeleri için değerli bir fırsat sağlanıyor.
İngiltere Vakıflar genel müdürlüğü geçtiğimiz  ay aldığı karar ile İngiltere'de Aleviliğin tek başına bir inanç olduğu ve Cemevlerinin ise Alevi inancının ibadethanesi olarak Kabul edilmişti.
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
19