AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Haberler

Asure
20 Aug 2021


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Muharrem Matem

25 Aug 2019

 27-29 AĞUSTOS 2019, MASUM-U PAKLAR ORUCU
 
30 AĞUSTOS 2019, FATMA ANA ORUCU
 
31 AĞUSTOS 2019, MUHARREM ORUCUNUN BAŞLAMASI
 
12 EYLÜL 2019, AŞURE
 
Hüzün ve matemle bir kez daha Kerbela şahsında tüm acıları hissediyoruz. Dileklerimiz, niyetlerimiz bütün insanlık adına yaşanan zulümlerin bir daha yaşanmaması içindir.  Muharremde niyet etmek; acısı olan her canla o acıyı paylaşmaktır. Acıların paylaşarak azaldığını yaşayarak tecrübe edinmiş bir halkız. Aksi halde bunca zulme hiçbir toplum katlanamazdı. Cemlerinde hüzün ile mutluluğu, sevgi ile adaleti, lokma ile hizmeti paylaşan biz Aleviler tüm dünya insanını Cem erenleri olarak kabul eder ve Kaygusuz Abdal ve Abdal Musa’da da gördüğümüz gibi ceylanlara atılan okları kalbimizde hissederiz.
Masum u paklar niyetimiz, Kerbela da katledilen masum canların anısına ve tüm katledilen masumların anısı içindir. 
Fatma ana niyetimiz, bugüne kadar kardeş, eş, evlat, acılarına gark olmuş ve tüm erkil savaşlarda en çok bedeli ödemek zorunda bırakılmış annelerimiz ve kadınlar adınadır.
Muharrem niyetlerimiz, başta şah ı şehidan Hüseyin olmak üzere tüm adalet, eşitlik ve özgürlük için mücadelede katledilen canların yaşatılması ve onların mücadelelerinin tutulan niyetlerde ve milyonların kalbinde yaşadığını hatırlatmak içindir. İnsanlık adına kendi canından olmuş kendi varlığını sevgi ve barış için kurban eylemiş tüm canların acılarını kalbimizde hissediyoruz.
Matemimiz toplumsal birlik ve beraberliğimizin pekişmesi ve yirmibirinci yüzyılın sorunları ile mücadele zemini ve vesilesi olması dileklerimizle...
Kerbela Şehitleri Onurumuzdur!
Tüm niyetler Hakk katında kabul olsun!
 
Britanya Alevi Federasyonu  
Slide Show 
 
     
«»

 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
11