AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

SİYASETÇİLER İNSANLARIN DUYGULARINI İSTİSMAR ETMEKTEDİR

21 Mar 2014

-SİYASETÇİLER İNSANLARIN DUYGULARINI İSTİSMAR ETMEKTEDİR
 
-İSRAFİL ERBİL: HİÇBİR SİYASİ MÜCADELE ÇOCUKLARIN HAYATINDAN DAHA DEĞERLİ OLAMAZ
 
Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, “Bugün Okmeydanı’nda yaşananları, hazırlanan tezgahları, biz Aleviler olarak Gazi’de, Sivas’ta Maraş’ta ve Çorum’da yaşadık” dedi.
 
BAF Başkanı İsrail Erbil, Gezi Parkı eylemleri sırasında ekmek almaya giderken gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren Berkin Elvan için yazılı bir açıklama yaptı.
 
Siyasilerin, halkları kamplaştırdığını ve sınıf bilincini ortadan kaldırarak kendi refahını korumak amacında olduklarını ifade eden Erbil, “Bu oyunlara gelmemesi gereken yoksul halk gençleridir. Hırsızlıklarını başka gündemle kapatmak isteyen politikacılar Alevi-Sünni çatışması çıkararak kendi çarpık düzenini korumak istemektedir. Bu nedenle AKP çocukları sokaklara salarak yeni gündemler yaratmak ve bu gündemlerle oy toplamayı hedeflemektedir” dedi.
 
“Hiçbir siyasi mücadele çocukların hayatından daha değerli olamaz” diyen Erbil açıklamasında şunları kaydetti: “Kendi emirleriyle öldürülen Berkinlerin ailesine başsağlığı bile dilemeyen Erdoğan, Batman konuşmasında ölen Polis memuru ve AKP’li Burak için üzüntüsünü dile getirirken ölümler ve çocuklar arasında bile ayrımcılık yapmıştır. Bunlar iktidarını korumak için istismar ettiği İslam dininde sıkça kullanılan GÜNAH anlayışından da nekadar uzak olduğunu birkez daha kanıtlamış oldular.
 
Türkiye siyasetçileri insanların duygularını istismar etmektedir. Bazen Din, kimi zaman Irk ve çokça ideolojiler politikacılar tarafından istismar edilmektedir. İnsanların özel yaşam alanlarındaki duyguları sosyal devlet anlayışının önüne geçmekte ve halklar düşmanlaştırılmaktadır”
 
Başkan Erbil açıklamsında, “Pir Sultan Abdal Bozuk düzende sağlam çark olmaz derken tamda bunu kastetmiş olmalıki bu siyasi parti yasaları, anayasa anlayışı ve sınıf eşitsizlikleri devam ettikçe kim gelirse gelsin son 90 yıldır nasıl yönetildiysek gelecek 90 yıllarda da öyle yönetileceğiz anlamına gelir. Bu nedenle bu düzen değişmelidir. İnsanlar üst kimlik olan insan kimliği ile saygı görmeli ve eşit olmalıdır” dedi.
 
 
 

 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
1663