AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Britanya Alevi Gençlik Federasyonu

22 Oct 2014

Britanya Alevi Gençlik Federasyonu, Asimilasyona karşı mücadele ve öz değerlerle birlikte, gelecek inşaa etme temalı bir buluşma gerçekleştirdi.
19 Ekim 2014 Pazar günü Doncaster’da (orta ingiltere) Birlik ve Dayanişma toplantısı ve etkinlikleri düzenlendi. 
 
 

Britanya Alevi Genclik Federasyonu, Britanya'da bulunan Alevi gençlik örgütleri ve Cemevleri temsilcilerini Doncaster’da bir araya getirerek; asimilasyona karşı mücadele ve öz değerler’den kopmadan nasıl bir gelecek inşaa edebiliriz’ üzerine çalışmalar yaptı. BAGF’nun 2015 başında yapılacak olan genel kurulu’nunda konuşulduğu toplantı da güncel olaylar ve eğitim de konuşuldu.   
Etkinlikte birer konuşma yapan, Doncaster Genclik kollari baskani Erdal Pehlivan, Glasgow Genclik kollari Baskani Pinar Aksu, Nottingham Genclik Kollari Baskani Ozan Kahraman, Sheffield Genclik Kollari Baskani Ergun Aslan, City Universitesi Alevi Ogrenci Birligi Baskani Nalan Kale, Oxford Brooke's Universitesi Alevi Ogrenci Birligi Baskani Ergin Erbil ve BAGF Egitim Sorumlusu gençler Üniversitelerde yaptiklari calismalari ve faaliyetleri anlattilar. Etkinliğe ayrıca Bournemouth, Nottingham, Hull, Coventry, Londra, Croydon ve Harrow bölgesinden de gençler katılarak destek Verdi.
 


Britanya Alevi Genclik Federasyonu adina Konusma Yapan Cebrail Özer, Kobane ve Şengal'deki yaşanan vahşeti değerlendirirken, mevcut iktidara eleştirilerde bulundu.
Toplantıda söz alan AKM ve Cemevleri temsilcileri de birer konuşma yaparak güncel konulara ve gençlik örgütlenmesine dair açıklamalarda bulundular. Doncaster AKM başkanı İsmail Çandır, Sheffield AKM başkn, İsmail Aslan, Glasgow AKM başkn, Aynur Doğan ve Edinburg AKM başkn Zekeriya Armut’da yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verdiler.
YOL tv’nin de çekim yaptığı etkinlik daha sonra türküler, deyişler ve şiirler le devam etti.

 
 

 

 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
12