AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

CEMEVİ FESTİVALİ BAŞLADI

09 Jun 2014

-CEMEVİ FESTİVALİ BAŞLADI
 Bu yıl 4’ncüsü düzenlenen ‘İngiltere Alevi Kültür Festivali, 7 Haziran’da Cemevi merkezinde öğrencilerin sahne performansıyla başladı.
         
 Dalston’da bulunan Cemevi binasında Cumartesi günü saat 13.30’da düzenlenen öğrencilerin sahne performansına ilgi büyük oldu. Çok sayıda velinen katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan Cemevi Başkanı Yaşar Demiralay,bu yıl 4’üncüsü düzenlenen festival boyunca, birçok sanatsal kültürel aktivitenin yer alacağını dile getirdi. 
Demiralay, 7-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan festivalde, amaçlarının Alevi camiasını ve dostlarını biraraya getirmek olduğunu söyledi.Alevi Festival UK’in 15 Haziran’da son bulacağına belirten Başkan Demiralay, festival kapsamında; tiyatro gösterileri, seminerler, paneller, Alevi müziği, etnik müzik, halk dansları konserlerin olacağını kaydetti.Demiralay, festivalin Hackney Downs Park’ta 15 Haziran düzenlenecek dev konserlerle son bulacağını belirterek tüm vatandaşları park  festivaline davet etti. 
Yapılan konuşmaların ardından Cemevi’nde çeşitli kurslarda eğitim alan öğrenciler gruplar halinde sahney çıktı.  Etkinlikte öğrenciler Türkü, Halk Oyunları, Semah, Piyano, Gitar ve bağlama alanlarında meziyetlerini sundu. Öğrencilerin sahne performansı konuklardan büyük alkış alırken miniklerin  sahnelediği görsel ve ses şöleni salonda bulunanları büyüledi. 
Örencilerin performanısını velilerle birlikte izleyen Başkan Yaşar Demiralay, “Böylesi güzel bir etkinlikte emeği geçen vefakar, fedakar öğretmenlerimize ve etkinliğe katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca,  festivale maddi manevi her türlü desteği sağlayan işadamlarımıza, kurum ve kuruluşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi. 
 

  

 


    


 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
11