AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Britanya Alevi kadınlar Birliği

16 Feb 2015

Bizler, "Britanya Alevi kadınlar Birliği" kadınları olarak, köklerimizin dayandığı, T.C. topraklarında, "Özgecan" canımıza yaşatılan vahşeti şiddet ve nefretle kınıyoruz..
"Özgecan" canımızın katili hükümettir!
Irkçı ve gerici siyaseti ile, kadının yerini belirleyen, erkeği olabildiğince güçlendiren, bu gücün getirdikleri ile yozlaşan ataerkil zihniyetin "en yobaz" konumunu hazırlayan, dindar, muhafazakar ve ırkçı bir toplum yaratan bu devletin politikasını red ediyoruz!
T.C. eğitim sistemi bugün, "Özgecan" canımızın katillerini beslemiş, sapık ve ahlaksız yaşamı kanlarına işlemiştir. Tecavüzü aklayan, şiddeti gerekli sayan, kaç çocuk yapacağımızdan hamile iken sokağa çıkmanın ahlaksızlığını savunan, tecavüz edileni kusurlu bulan, anneleri bile olsa tahrik olabilen bir adalet sistemi içinde yetiştirilen kızlarımızın herzaman yanında olacağız. ! Kurban verdiğimiz, bedenlerimiz değil insanlığımızdır! 
T.C. devletinin ve İslam hükümetinin, insanlık dışı adaletini kınıyor, her canımızı bir olmaya iri olmaya diri olmaya çağırıyoruz. 
Özgecan’ın katili sadece onu yakan sapıklar değil, devlettir! Irkçı nutukları ile, tüm kusurları şeytana havale eden, din müfredatı ve eğitim politikası ile T.C. devletinin kendisidir! 
Özgecan’ın ışığı sönmeyecek!
Söndürmeyeceğiz....

BAKB
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
18