AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

CEMEVİ, VAN DEPREMİ MAĞDURLARI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI

19 Dec 2013

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Vanlı depremzedelere  destek olmak için İngiltere'den yardım kampanyası başlattı.
Cemevi, daha önce de deprem döneminde bir Tır dolusu eşya yardımında bulunmuştu. 
Yardım kampanyası ile ilgili bir açıklama yapan Cemevi, yeni kampanyanın sadece nakit para yardımı ile sınırlı olacağını bildirdi.  Cemevi açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kampanyamız, 6 haftalık bir süre içinde tamamlanacak. Ocak sonu bitirmeyi düşündüğümüz kampanyadan elde edilen yardımlar komite tarafından Van mağdurlarına doğrudan ulaştırılarak.  İhtiyaç sahipleri tespit edilerek acil ihtiyaçlar giderilmeye çalışılacaktır" 
Çadırlarda kış şartlarında bulunan vatandaşlara biran önce yardım elinin uzatılması gerektiği ifade edilen açıklamada, "Bunlar tarihte iz bırakan ve kurumlara kişilere vicdan muhasebesi yaptıran olaylardır. Bu nedenle İAKM ve Cemevi olarak tüm yoğunluğumuza rağmen bunu bir insanlık görevi olarak düşünüyoruz. Tüm canlar Cemevi'ne makbuz karşılığı yardımlarını yapabilirler" denildi. 
Cemevi, Wood Green'de yapımı devam eden Cemevi binası, Maraş Cemevi, Maraş Katliamı arşivleri ve Suriye'den gelen mağdurlar için kampanya da yürüttüğünü bildirdi. 
İAKM ve Cemevi, kampanya kapsamında yardımda bulunmak isteyen duyarlı vatandaşların 02072416950 veya 02072416285 no'lu telefondan bilgi alabileceklerini kaydetti.
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
14