AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Doncaster Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yeni bina dayanışma etkinliği geniş katılımla yapıldı.

09 Dec 2014

 
 
-Doncaster Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yeni bina dayanışma etkinliği geniş katılımla yapıldı.
 
 
7 Aralık 2014 Pazar günü yapılan etkinlik, Britanya semah ekibi’nin semahları ile başladı. Saffet Yurukel tarafından sunumu yapılan etkinlik te sanatçı Mustafa Özarslan, Eylül Zamanı, Şahin Erdoğan ve Anıl Duman sahne aldı.
Etkinliğe konuşmacı olarak katılan BAF başkanı İsrafil Erbil, Doncaster belediye başkanı Ros Jones, DAKM ve Cemevi başkanı İsmail Çandır ve Britanya Alevi kurum temsilcileri birer konuşma yaptı.
Erbil konuşmasında ‘sır ederek ve gizleyerek bugüne gelen inancımızı aşikar ve yeni nesillerin bilincine çıkararak yaşamak istiyoruz. Öğretmek ve yaşatabilmek için daha donanımlı merkezlere ihtiyacımız var. Bu nedenle kısa zaman içinde örgütlenerek daha geniş ve donanımlı bir mekana taşınan Doncaster Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yöneticilerini ve üyelerini yürekten selamlıyorum’ dedi.
 
 
Bayan Jones ‘farklı kültürden insanları Doncaster’da görmek beni gururlandırıyor, Doncaster’a zenginlik katıyor‘ diye konuştu.
Diğer Alevi kurum temsilcileri Glasgow, Hull, Harrow, Coventry, Sheffield, Edinburg, Nottingham, Bournemouth adına birer konuşma yaparak ve Londra, Croydon ise gönderdikleri yazılı mesajlarla desteklerini sundular.
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
13