AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Türkiye başta olmak üzere; Diktatör ve Gerici rejimler, Suriye Halkları üzerinden hesap yaparak katliamlarına devam ediyorlar.

05 May 2015


 
Basına ve Kamuoyuna 
 

 Türkiye başta olmak üzere; Diktatör ve Gerici  rejimler, Suriye Halkları üzerinden hesap yaparak katliamlarına devam ediyorlar. AKP hükümetleri tarafından desteklenmiş olan cihatçı çeteler bugüne kadar Suriye topraklarında çocuk, kadın, yaşlı demeden yüz binlerce insanın hayatına kıydılar. Son 1 hafta içinde yeni Alevi katliamları gerçekleştirdiler.
28 Mart’ta Suriye’de İdlib köyünü ve 25 Nisan’da Cisr eş-Şuğur bölgesini ele geçiren El Kaide’nin Suriye kolu; Nusra Cephesi öncülüğündeki cihatçı çeteler, Cisr eş-Şuğur’un yaklaşık 3 kilometre güneybatısında yer alan ve çoğunluğunu Alevilerin oluşturduğu, İştebrak Köyü’nde katliam yaptı. Katliamda onlarca Alevi canımız islamcı çeteler tarafından öldürüldü. 
 
 
Katliam çetelerin kendi sosyal medya sayfalarında propaganda amaçlı yayınlanmaktadır.
 
Ortadoğuda kendi iktidarlarını gericilik üzerine inşaa eden diktatörler, sorgulamayan ve kadere boyun eğen toplumlar yaratmayı hedeflemektedir. Buna biyat etmeyen Aleviler, diktatörlerin projesi içerisinde yer almayı ret etmektedir. 
Biz Aleviler; bu katliamlara dur demek için, gereken tüm demokratik mücadelemize devam edeceğiz. Türkiye ve Avrupa Alevi kurumları olarak başta; Suriye-Türkiye sınırında ve tüm metropollerde, Suriyedeki Alevilerin sesi ve çığlığı olacağız. Özellikle belirtmek isteriz ki; başta Ingiletere hükümeti olmak üzere hiçbir kapitalist ve emperyalist rejim bu katliamlarda masum değildir.

 
 Katliamları gerçekleştiren cihatçı çeteler; sadece maşa olarak, şeriatçı ve emperyalist güçler tarafında kullanılmaktadır.
 Bu noktada hatırlatmak isteriz ki;
 • Cihatcı çeteler Türkiyede eğitildiler
• MIT başkanı ‘gerekirse Suriye’den Türkiye’ye füze fırlatırız savaş çıkarırız’ demişti,
• MIT tır’ları cihatcı çetelere silah taşırken yakalandı,
• Afyon’da mühümat depolarının patlaması ve orada kaçırılan mühümatlar halen soru işareti,
• Reyhanlı katliamı hükümetin cihatcı çetelere yardımını meşrulaştırmak için yapılmıştı,
• Cumhurbaşka’nından, meclis başkanı’na kadar, tüm devlet yetkililerinin açıktan Alevi düşmanlıkları ayan beyan ortadadır,
• Esad şahsında Türk devlet yetkililerinin Alevilere olan kin’i ve nefret’i tüm dünya tarafında bilinmektedir,
• Türkiye hastahanelerinde cihatcı çeteleri tedavi edilmekteler
 
Bu nedenle; Suriye’de katledilen, Alevi çocuklar, kadınlar, yaşlılar başta olmak üzere; öldürülen, katliama uğrayan tüm halkların; Kürtlerin, Ermenilerin, Süryanilerin, Türkmenlerin, Ezidilerin, Arapların katillerinin en başında Türkiye Cumhuriyeti devlet yöneticileri gelmektedir. 
 Alevilere yapılan bu katliamlar ve saldırılar bütün insanlığa karşı yapılmıştır. Bunun için tüm vicdanlı ve demokrat insanları, bu katliamlara ve bu saldırılara karşı mücadele etmeye çağırıyoruz.
 
 Britanya Alevi Federasyonu
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
1660