AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

-Britanya Alevi Gençlik Federasyonu tarafından 19 Nisan’da organize edilen ‘Kariyer Günü

10 Apr 2015

-Britanya Alevi Gençlik Federasyonu tarafından 19 Nisan’da organize edilecek ‘Kariyer Gününde’ gençlerin gelecekteki kariyerlerini belirlemelerinde yardımcı olunacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Alevi Gençlik Federasyonu yetkilileri etkinliğin amacını anlattilar.
19 Nisan Pazar günü saat 11:00-18:00 arası İakm ve Cemevi’nde gerçekleştirilecek, Kariyer Gününde tüm günboyunca gençlere motivasyon sunumları, çalışma atölyeleri ve tartışmalarla gelecekteki kariyerlerini nasıl seçecekleri konularında yardımcı olunacak.
Kolej ve Üniversite öğrencilerini hedefleyen çalışma kapsamında bir çok farklı alandan profesyonel kişiler etkinlikte motivasyon konuşmaları yapıp gençlerin sorularını yanıtlayacak.
Konuşmacılar arasında siyasetçiler, akademisyenler ve başarılı iş adamları bulunuyor. Gençlik Federasyonu yoneticilerinden EsinGüneş, UğurBoran, ElifBulut ve Erbil Erbil bu çalışmaların amacına ulaşması halinde bu çalışmayı daha da genişleterek devam ettireceklerini ifade ettiler. Yöneticiler‘ Bir çok aile dil bariyerinden kaynaklı çocuklarına eğitim ve meslek seçme konusunda rehberlik yapamıyor, bu çok ciddi bir boşluk yaratıyor” diye konuştular.
Yapılan bu çalışma ile biraz da bu boşluk doldurulmaya calışılacak.
Program tamamen İngilizce olacak. Etkinlik sadece Alevi toplumuna mensup gençlere değil tüm gençlere açık.  Etkinlikte yapılacak çalışma atölyelerinde CV hazırlama ve iş görüşmeleri tartışılacak. Ayrıca gençlere özgüven kazandırma konusunda çeşitli tartışmalar yürütülecek. Kariyer gününe, aralarında Milletvekili adayı Kate Osamor gibi siyasetçiler, Citibank ve Ryanair elemanları ve Ersan& Co Avukatlık Bürosu, Ulus & Co, Matbaa, Advantage Solicitors, TBC, Tad Restaurant, National Careers Servise ve Citizens UK gibi resmi kurumlar da destek veriyor.
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
17