AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Halkımıza ve Kamuoyuna

17 Feb 2014


Halkımıza ve Kamuoyuna

Alevi toplumu son 25 yıldır örgütlenmeye ve katliamlardan sonra küllerinden yeniden var olmaya çalışmaktadır. İngiltere’de yaşayan Aleviler olarak bu örgütlenmeyi yaşadığımız bu alanlarda’da tamamlamak ve geleceğimizi şansa ya da başkalarının inisiyatifine bırakmak istemiyoruz.

Devlet her alanda hak, hukuk ve adalet savunucusu olan Alevileri yozlaştırmak, asimile etmek, hurafelerle, cennet, cehennem vaatleriyle gericileştirmek için elinden geleni arkasına koymamaktadır. Kimi sözde dedeleri hac’ca gönderirken kimilerine cami cemevi yaptırıyor, kimilerinide Avrupa ya Londra’ya göndererek son 5 yıldır önemli kazanımlar elde eden ve devletin tüm asimilasyon sistemiyle mücadele eden İngitere Alevi kurumlarını yıpratmak istiyor.

Londra’ya kadar ulaşan devleti, asimilasyonu, gericiliği ve hurafeleri temsil eden bu sözde ve sahte dedeler gizli mekanlarda toplantılar yapmakta, üfürükçülük, falcılık yapmakta, Alevilikle ilgisi olmayan ritüeller uygulamakta, kendilerini Alevi temsilcisi gibi tanıtmakta ve Alevi toplumunun inançlarını istismar ederek iyi niyetli canlarımızı maddi manevi sömürmektedir.
Bu işbirlikçi sahtekar sözde dedeler kendisine alevi toplumunun benimsediği Rıza, Ali, Haydar gibi isimler takmakta, toplum içinde yer edinerek toplumu kendi içinde bölme, parçalama çabası içine girmekte ve Alevilerin kutsal değerleri olan ocak isimlerini kullanmaktalar. Halkımızı bu konuda bilgilendirmek ve toplum olarak dikkatli ve bilinçli olmamız gerektiğini bildirmek isteriz.

Britanya Alevi örgütleri olarak bu saldırıların karşısında olacağımızı, bu kirli oyunları bozacağımızı, Alevileri ve Alevi değerlerini yıpratmak isteyen devlet, kurum ve kişilerle en güçlü şekilde mücadele edeceğimizi halkımıza ve kamuoyununa duyururuz.
Britanya Alevi Federasyonu
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
12