AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

BASINA VE KAMUOYUNA

30 May 2014


      
BASINA VE KAMUOYUNA
 
Devlet Alevileri Katletmeye Devam Ediyor!
Lanet olsun günümüzün Yezit Erdoğanı ve onun eli kanlı uşaklarına!
Kahrolsun Faşist Devlet Anlayışı!
Okmeydanı Cemevi’ni Polis silahla taradı. Saldırıda bir yakınının cenaze erkanı için Cemevi’nde bulunan Uğur Kurt isimli canımız başından vurularak öldürüldü. Daha sonra yine polisin attığı gaz kapsülü ile gözünden vurulan başka bir canımızda bu sabah hakka yürüdü
 
Ülkemizde devam eden Muaviye ve Yezit anlayışı, bugüne kadar Alevileri kendi evlerinde, işkence hanelerde, darağaçlarında ve sokakta öldürmekteydi. Bugün artık düşman ibadethanelerimize kadar gelerek cenaze erkanı için toplanan canlarımıza kastediyor. Erdoğan’ın konuşmalarına yansıyan Alevi düşmanlığının sonuçları ortaya bu yönüyle çıkmaya başladı. Her yıl anmaları yapılan, Alevi katliamlarıyla yetinmeyen AKP zihniyeti önce Aleviliği asimile etmek istedi. Bu yöntemle binlerce yıllık inancı yok edemeyeciğini anlayan yezitler bu defa Alevileri öldürerek, korkutarak, sindirmeye çalışmaktadır.
Biz Aleviler Gezi direnişinde Alevi gençleri öldürülürken gereken cevabı veremediğimiz için bugün düşman Cemevi’ne kadar girebilmiştir. Hedefte Aleviler vardır ve kavga kapıya gelmiştir, öz savunmamız kaçınılmazdır. Öğretimiz gereği ‘İncinsende incitme’ şiarıyla yaşıyoruz ama dışarıdan gelen saldırılara karşı kendimizi korumamak kendimize ihanet olur, derisini sırtına alarak düşmana boyun eğmeyen Nesimi’ye ihanet olur, dönen dönsün ben dönmezem yolumdan diyen Pir Sultan Abdal’ a ihanet olur. 
 
Yıllardır ‘Aleviler camilere saldırdı’ yalanlarıyla insanımızın katlini vacip gösteren ve Alevileri gerici güruhlara katlettiren yezit devlet anlayışı artık Alevi katliamlarını üniformalı beslemelerine yaptırmaktadır. 
Aleviler dostunu da düşmanını da bilecek kadar ihsan ve akıl sahibidir. Cemaatlerin timsah göz yaşı, AKP tarafından kurulan sözde Alevi dernekleri ve sahte Alevi açılımılarıyla umreye götürülen sözde Dede operasyonlarına kanmamız mümkün değildir. Ayrıca Alevileri sadece seçimlerde hatırlayan yalancı siyaset oyunlarıyla hareket eden tüm çevrelerde Alevileri aldattıklarını sanmasınlar. Gün dost ve düşmanın belirlendiği gündür. Gün ne kadar Alevilerin yanındaysan okadar Alevi dostu olduğun gündür. 

 
Saldırılara boyun eğmeyeceğiz!
Evlatlarımız en değerli varlıklarımızdır, çocuklarımıza saldıranlardan mutlaka hesap soracağız!
Britanya Alevi Federasyonu
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
16