AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Devlet Katletmeye Devam Ediyor!

20 May 2014


14 Mayıs 2014
 
Devlet Katletmeye Devam Ediyor!
Öldürmeyi ve yok etmeyi kendisine meslek edinen devlet anlayışı işçileri, çocukları, kadınları ve doğayı katletmeye devam ediyor. Gaz kapsülleri, işkenceler, zindanlar, kurşunlar ve yangınlar aracılığı ile yapılan katliamlara her geçen gün iş güvenliği eksikliğinden kaynaklı yeni katliamlar eklenmektedir. Devleti yönetenler hırsızladıkları paraların çok daha azı ile iş güvenliğini artırıcı önlemler alabilirler. Fakat düzenin bozuk devam etmesi için düzen sahipleri yatırımları insana değil kendi refahlarına ve iktidarlarına yapmaktalar. Halkın emeğini sömüren zihniyet, az ücret, çok emek, taşeronluk, çocuk emekçi, sendikasızlaştırmaya devam ederek sistemin kendi kontrollerinde kalmasını sağlamaktalar.
Soma maden emekçileri tunellerin değil sistemin kurbanı oldular. Tersane ve inşaat işçilerimizin ölmesi hırsız yöneticilerin iş güvenliğinden çaldıklarının sonucudur.
İşçilerin yaşadığı katliamları ders olarak almak ve geride kalanlarla birlikte bu düzenin değişmesi için mücadeleye devam etmek zorundayız.
Ülkemizdeki insan emeği ve kanı üzerinden kendini var eden devlet geleneği halkların geleneği değildir. Halkların kendisini yöneteceği emeğin karşılığının olduğu ve insan hayatının önemli olduğu bir sistem ve düzen için meydanlara çıkmak, sesimizi yükseltmek ve  geleceğimizi kendi ellerimizle kurmak zorundayız.
İşçi kardeşlerimizin ışık içinde ve devri asan olmasını diliyoruz!
Ailelerin Acıları acımızdır!
Emekçilerin mücadelesi mücadelemizdir!
Britanya Alevi Federasyonu
 
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
274