AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Doncaster Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi tarafından ‘Uyuşturucuyu Tanıyalım, Çocuklarımızı Koruyalım’ Paneli düzenli.

24 Jun 2014

Doncaster Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi tarafından ‘Uyuşturucuyu Tanıyalım, Çocuklarımızı Koruyalım’ Paneli düzenli.
21 Haziran 2014 Cumartesi günü saat 12.00’de Doncaster’da düzenlenen ‘Uyuşturucuyu Tanıyalım, Çocuklarımızı

 Koruyalım’ Paneline ilgi yoğun oldu. Farklı yaş gruplarından insanların katıldığı Panel’de kurum temsilcileri, DAKM ve Cemevi, başkanı İsmail Çandır, DAKM genel sekreteri Gülay Dalkılıç, BAF başkanı İsrafil Erbil, Polis memuru Mark Allet, proje görevlisi  ve psikolog Gülşen Senik, Sheffield AKM ve cemevi Başk. İsmail Aslan ve Nottingham AKM ve Cemevi  kurucu başk. Ali Sağ  birer konuşma ve sunum yaptılar.
Panelde açılış konusmasını yapan Gülay Dalkılıç ‘bu toplantı çocuklarımızın ve büyüklerimizin etrafımızdaki tehlikeleri öğrenmeleri ve hem kendilerini hemde diğer insanlara yardımcı olmalarını hedeflemekteyiz’
  

İsmail Çandır ‘Doncaster’da yetişen çocuklarımızın bilinçli olması geleceğe daha güvenle bakmamız anlamına gelecektir’
İsrafil Erbil ‘İki kültür arasında kalan ve değer yargıları konusunda ikilik yaşayan göçmen ailelerin çocukları, uyuşturucu ve çeteleşme gibi tuzaklara düşürülme ihtimali daha yüksek olan toplum olarak görülmektedir’ diye konuştu. Erbil ‘büyüklerin bilinçlenmesi çocuklarımızın daha güvenli olması anlamına gelir, bu nedenle DAKM ve yetkililere bu panel için teşekkür ederiz’ dedi. Daha sonra konuşmasında devlet yetkililerinide suçlayan Erbil ‘bu ülkeye yüksek oranda uyuşturucu girmesinin ve dağıtılmasının sorumlusu ve suçlusu devlet yetkilileridir’ dedi.
Polis Memuru Mark Allet bir slayt gösterisi yaptı. İngilizce yaptığı sunumda Mark uyuşturucu’nun çeşitlerini ve tehlikelerini anlattı. Ayrıca Mark uyuşturucu kullanan insanlardaki davranış bozukluklarını ve özellikle küçük yaşta çocuklar için hangi konularda dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Gülşen Senik’de polis memurunun ingilizce olarak yaptığı sunumu Türkçe yaparak lisan sorunu olan katılımcıların daha iyi anlamasını sağladı ve kendi tecrübelerini aktardı.

İsmail Aslan ‘Bu ve benzeri paneller tüm Alevi kültür merkezlerimizde yapılmalıdır’
Ali sağ ‘sadece kültürel değerlerimizi öğretmek yeterli değil aynı zamanda tehlikelerin öteki yüzünü öğretmekte bizim görevimiz olmalıdır’
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
25