AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

Ortadoğu’da akan kanın durması için imza kampanyası

15 Sep 2014

Britanya’da faaliyet gösteren 12 Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi’nin çatı kuruluşu olan Britanya Alevi Federasyonu (BAF), Londra’nın Manor House kavşağında çadır eylemi başlatarak Ortadoğu’da akan kanın durması için imza kampanyası başlattı.
Eylemin en az 10 bin imza toplanıncaya kadar yaklaşık 3 hafta sürmesi bekleniyor. Ortadoğu’da akan kan ve yaşanan vahşete karşı insani bir duyarlılık oluşturulması amacıyla toplanacak imzalar, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International) ve bazı sendikalardan da alınacak destek mektupları ile birlikte İngiltere Başbakanı David Cameron ile Cemevleri’nin olduğu her bölgenin milletvekillerine dosya içerisinde sunulacak. 

O DOSYADA NELER VAR?
 

 

 
 

Kampanya ile ilgili BAF Başkanı İsrail Erbil, “Ortadoğu’da yüz yılın belki en büyük vahşetlerinden  biri yaşanmakta, ama buna uygun biçimde insani bir duyarlılık ortaya çıkmıyor. IŞİD’in yürüttüğü kırım ve katliama karşı ve öncelikle de yeni katliamların önüne geçmek için tüm toplumda duyarlılık oluşturmayı hedefledik. Eyleme destek vermek isteyenler çadıra gelerek imza atıyor” dedi. 

Kampanya sonunda resmi yetkililere verilecek dosyanın içeriği ile ilgili de Erbil; “Türkiye başta olmak üzere Suriye ve Irak’daki terör guruplarına yapılan yardımların durdurulmasını talep ediyoruz. Çünkü silah, para ve eğitim gibi yardımlar oradaki mazlum vatandaşlara gözyaşı, ölüm ve kan olarak dönmektedir. Günümüzde silah tüccarlarının silah satmak için kaos yarattıkları kaçınılmazdır. Bunları biliyoruz ve bunların durdurulmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.  
 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
8