AleviNet@alevinet.org  |  00 44 (0) 20 7241 6950
Ana Sayfa  |  İletişim / Contact  |  Kayıt Ol  |  Giriş Yap


Duyurular

Alevilik dersleri
22 Sep 2016


ARCHIVE


ARCHIVE
 

-NOTTINGHAM ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ YILLIK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

22 Jan 2014

-NOTTINGHAM ALEVİ KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ YILLIK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ
 
- YENİ DÖNEMDE, YÖNETİM, DENETLEME VE DİSİPLİN KURULLARINDA TOPLAM 29 YÖNETİCİ GÖREV YAPACAK
   
Nottingham Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, 2’nci Olağan Genel Kurulunu başarıyla gerçekleştirdi.
 
19 Ocak Pazar günü Nottingham AKM Cemevi’ne ait binada gerçekleşen Genel Kurula çok sayıda üye katıldı.  Toplantıya Britanya Alevi Federasynu (BAF) Başkanı İsrafil Erbil, BAF Saymanı Ali Ülger, BAF Sekreter Yardımcısı Haydar Yılmaz,  Sheffield AKM, Doncaster AKM ve Coventry AKM yetkilileri de hazır bulundular.
 
Toplantıda divan kurulunun oluşturulmasının ardından genel kurulun açılış konuşmasını BAF Başkanı İsrafil Erbil yaptı.  Bu yıl ikinci genel kurulunu gerçekleştiren Nottingham Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yöneticilerine teşekkür ederek, seçilecek olan yöneticilere çalışmalarında başarılar diledi.
 
“Bizi biz yapan değerlerimizi korumak ve gelecek nesillere öğretmek üzere mücadelesini verdiğimiz bu örgütlenmeleri sahiplenelim” diyen Erbil şunları söyledi: “Yolumuzun tarihsel kimliklerini bugünle buluşturalım. H. Bektaş ın dediği gibi barışı ve hoşgörüyü hakim kılmak için içimizdeki aslanla ceylanı aklımızla nefsimizi kontrol edelim. Egolarımızın değil insana dair niyetlerimizin kontrolüne girelim ve Alevi bilinciyle Harabi’nin dediği gibi 'YOL'da yeniden doğalım. Dünyaya kardeşliği ve barışı hakim kılabilelim"
 
Yapılan konuşmaların ardından bir önceki dönem yönetim kurulu adına söz alan Ali Sağ faaliyet ve mali raporları okudu. İki rapor da katılımcılar tarafından aklandı. 
Genel kurulun sonunda seçimlere gidildi ve yönetim kurulu, denetleme ve disiplin kurullarında görev yapacak toplam 29 kişilik yeni bir kadro belirlendi.
 
Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde de üyeler söz alarak görüşlerini dile getirdiler.  Başkan İsrafil Erbil, ayrıca toplantıda Britanya Alevi Cenaze Fonu hakkında katılımcıları bilgilendirdikten sonra genel kurul sona erdi. 
Go to the page-top Go to the page-top

Please wait

Copyright © 2024   AleviNet     Website Terms & Conditions Web Design & Development By VisioSoft T&C
17